Dobrze robisz przysiady? Dowiedz się, jakie sztuczki pozwalają uzyskać idealny tyłek
KORZYŚCI Z PRZYSIADÓW

Podczas wykonywania przysiadów pracują mięśnie pośladków, mięśnie czworogłowego, łydek, dolnej części pleców, brzucha i ramion. Jego ruch pomaga spalić tłuszcz, wzmocnić kości i stawy, zbudować mięśnie i zyskać siłę, wytrzymałość, równowagę i elastyczność. Squaty są również dobre dla serca, ponieważ w górę i w dół ciała zwiększa pompowanie krwi do dolnej części ciała.

JAK PRAWIDŁOWO ROBIĆ PRZYSIADY?

Zaczynamy

Zacznij od kardiochirurgii. Jeśli chcesz rozpocząć ćwiczenie w kucki, musisz pamiętać, że rozgrzewka jest ważna dla rozpoczęcia ćwiczeń fizycznych, ponieważ uaktywni Twoje ciało i pozwoli uniknąć kontuzji.

Zacznijmy od przysiadów, skupimy się na pozycji, która jest dla Ciebie wygodna: niektórzy uważają, że pomocne jest wyciągnięcie palców u nóg, ale dobrze jest też ustawić je równolegle. Jeśli nie jesteś pewien, co jest dla ciebie najlepsze, rozłóż stopy na szerokość ramion, kierując się na zewnątrz o 15 stopni. Trzymaj całą podeszwę stopy na podłodze, z nogami ustawionymi na wysokości bioder i opuszczonymi przez zgięcie kolan pod kątem 90 stopni. Dzięki temu stawy nie będą cierpieć i będą pracować w grupach mięśniowych nóg. Naciśnij na brzuch, jakby ktoś miał zamiar cię uderzyć. Czekaj, z głową w górze.