Maski domowej roboty dla promiennej i wypoczętej skóry

Jeśli Twoja skóra potrzebuje rozpieszczenia po letnich upałach, jesień jest idealnym czasem, aby jej to dać. Wyjaśniamy te przepisy na domowe maski dla wszystkich rodzajów skóry, pokazując, że aby uzyskać gładką, jednolitą i wolną od skaz skórę, nie trzeba wydawać dużo pieniędzy na drogie zabiegi. Wiele razy w tych recepturach znajdują się sztuczki upiększające, które z pokolenia na pokolenie były przekazywane z matek na córki.

Remedios caseros: Mascarillas caseras para cuidar la piel en invierno - Foto 1

Tak, mówimy o maskach domowej roboty, tych maści domowej roboty, które tradycyjnie wykonywane są z naturalnych składników i (co najlepsze) bez śladu chemikaliów, konserwantów czy barwników. Ale powinieneś wiedzieć, że nawet jeśli są to produkty naturalne, powinieneś być ostrożny z niektórymi z nich, ponieważ tylko dlatego, że są naturalne, nie oznacza, że są nieszkodliwe.

Na przykład cytryna jest bardzo kwaśna, dlatego też należy zawsze stosować ją w małych ilościach i mieszać z innym składnikiem, ponieważ może powodować wrażliwość skóry. Z drugiej strony, jedną z jego największych zalet jest to, że działa jako naturalny środek ściągający i antybakteryjny. Dlatego jest super wskazany do leczenia problemów związanych z tłustą skórą.

Ponieważ ten typ skóry ma tendencję do trądziku i błyszczenia się bardziej niż byśmy sobie tego życzyli, jest on jednym z najbardziej rozpowszechnionych wśród młodych kobiet. Dlatego też, myśląc o Tobie, szukaliśmy najlepszych domowych masek do cery tłustej, które można zrobić w domu z łatwych i naturalnych składników.

Spójrz na galerię i wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada.