Miasta, które nigdy nie istniały, ale obsesję na punkcie świata

Miasta, które nigdy nie istniały, prowadziły rzeki atramentu i stały się miejscami kultu. Nie powinno więc dziwić, że mają one istotne znaczenie w literaturze. Mówimy o niektórych miastach, które nawiedzały świat.

1. Atlantyda, jedno z najsłynniejszych miast, które nigdy nie istniało

Atlantyda jest prawdopodobnie najbardziej widocznym przypadkiem zaginionej cywilizacji, która wzbudziła zainteresowanie archeologów. Platon mówił już o tej cywilizacji w swoich dialogachTimeo i Critias, które rzekomo byłyby bardziej zaawansowane. Możliwe, że był to jeden ze sposobów identyfikacji tak zwanych “Narodów Morza”. W każdym razie jest to jedna z najczęściej obserwowanych fantastycznych hipotez. Tłumy kongresów i wydarzeń odbyły się w celu zidentyfikowania domniemanej lokalizacji bez wyciągania jakichkolwiek wniosków.
 

2. Camelot

Król Artur jest jedną z ikonicznych postaci angielskiej mitologii. Camelot będzie jego królestwem i obejmuje jego zamek i budynki gospodarcze. Prawda jest taka, że miłośnicy literatury fantasy są koneserami tej strony wymienione po raz pierwszy w 12 wieku w wierszu Lancelot, rycerz wagonu Chretien de Troyes. Lokalizacja nie może być dokładnie określona, ale będzie w Anglii. Odniesienia do tej populacji można znaleźć w różnych wierszach, powieściach, komiksach i produkcjach filmowych.